تازه های خبری :
کد خبر: ۶۳۱۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳

استان آذربایجان غربی را به شهید باکری و دریاچه ارومیه می شناسند، و ازطرف شمال وشمال شرق با جمهوری آذربایجان و ارمنستان از غرب با کشورهای ترکیه و عراق وجنوب با استان کردستان و از شرق با استان آذربایجان شرقی و زنجان همسایه است/لحظاتی پیش/امروز آذربایجان غربی مقصد حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در بیست سومین سفر استانی در راس هیئت عالی قضایی،رئیس دیوان عالی کشور،منتظری دادستان کل کشور،درویشیان رئیس کل سازمان کل کشور برای مسائل و مشکلات قضایی و هیات همراهی می‌کنند! و از‌ بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه مورد استقبال نماینده ی ولی فقیه در استان ریاست کل دادگستری،مسئولین قضایی استان ؛فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیرو انتظامی استان ،استاندار و مسئولین استانی قرار گرفتند/بازدید از نمایشگاه، مشکلات اولویت دار استان و اعزام مسئولین قضایی به شهرستانها استان در راستای رفع مشکلات مردم استان/در گفتگویی با رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت:دیدار با نخبگان قشرهای مختلف مردم دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان شیمیایی سردشت،شرکت در شورای قضایی و نشست خبری با خبرنگاران رسانه های استان از مهمترین برنامه این سفر یکروز رئیس قوه قضائیه و هیات همراه به استان آذربایجان غربی است

رئیس دستگاه قضا دقایقی پیش در رأس هیئتی از مسئولان قضایی کشور وارد آذربایجان غربی شد.

به گزارش آرانیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در بیست و سومین سفر استانی خود در سفری یک روزه به آذربایجان غربی، امروز پنج شنبه ۱۴ اسفندماه به همراه جمعی از مسئولان قضائی کشور از طریق فرودگاه بین‌المللی ارومیه وارد آذربایجان غربی شد.

بررسی وضعیت دستگاه قضائی آذربایجان‌غربی و پیگیری مهمترین مشکلات مردم استان از مهمترین اهداف این سفر یک روزه است.

دیدار با نخبگان و قشرهای مختلف مردم، دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان شیمیایی سردشت، شرکت در شورای اداری استان، شرکت در شورای قضائی و نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های استان از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه است.

معاون اول قوه قضائیه، رئیس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور و رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این سفر همراه رئیس قوه قضائیه هستند.

اعضای شورای عالی قضائی، برای پیگیری مسائل و مشکلات قضائی مردم آذربایجان‌غربی در این سفر حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی را همراهی می‌کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی طی ماه‌های اخیر به بسیاری از استان‌های کشور سفر داشته است.

مقاومت در برابرجریان های ضد انقلاب از افتخارات آذربایجان غربی است

ارومیه - رئیس قوه قضائیه در فرودگاه ارومیه در جمع خبرنگاران گفت: ایستادگی، سلحشوری و مقاومت در برابر جریان های ضد انقلاب از افتخارات آذربایجان غربی است.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در بدو ورود به آذربایجان غربی در سخنانی با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی این سفر با تأخیر انجام شد، افزود: در این سفر عذرخواهی کنم از مردم استان به دلیل شرایط کرونایی نمی‌توانم خدمت همه برسم به میزانی که با اصول بهداشتی مطابقت داشته باشد جلساتی با مدیران استان در شورای اداری و بع د نشستی با همکاران و سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه خواهیم داشت.

وی ادامه داد: قبل از سفر یک تیم ۲۷ نفره به جای جای استان اعزام کرده‌ایم، مسائل را بررسی کرده‌اند، موارد گزارش شد در جلسه نهایی با حضور نماینده مقام معظم رهبری در استان، استاندار آذربایجان غربی و مسئولان مشکلات بررسی شده طرح می‌کنیم و به هر میزان در استان فرصت شد در مورد رفع مشکلات تصمیم گیری می‌شود اگر نشد در مرکز این مسائل را پیگیری می‌کنیم.

رئیسی با اشاره به دارا بودن هزار کیلومتر مرز و هم مرزی استان با سه کشور خارجی، گفت: جا دارد از همه همکاران در آذربایجان غربی از همه مدیران و کسانی که امروز قریب به هزار کیلومتر مرز را مرزبانی می‌کنند، عزت و اقتدار در این استان آفریدند قدردانی کنیم.

رئیس قوه قضا آذربایجان غربی افتخارات زیادی دارد، گفت: از افتخارات بزرگ استان، سلحشوری، ایستادگی و مقاومت در برابر جریان‌ها و گروه‌های ضد انقلاب است، امنیت استان مرهون زحمات سرداران، سربازان و افسرانی است که با همکاری مردم مردانه ایستاده‌اند و از این مرز و بوم دفاع می‌کند.

رئیسی با بیان اینکه این افتخار و اقتدار برای آذربایجان غربی همواره باقی است و ما احترام می‌گذاریم با این همه اقتدار و افتخاری که آفریدند، افزود: ان شاالله بتوانیم قدردان این زحمات و افتخارات باشیم.

بررسی وضعیت دستگاه قضائی آذربایجان‌غربی و پیگیری مهمترین مشکلات مردم استان از مهمترین اهداف این سفر یک روزه رئیس دستگاه قضا به شمار می‌رود.

دیدار با نخبگان و قشرهای مختلف مردم، دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان شیمیایی سردشت، شرکت در جلسه شورای اداری استان، شرکت در شورای قضائی و نشست خبری با خبرنگاران از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه است.

معاون اول قوه قضائیه، رئیس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور و رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این سفر حجت الاسلام رئیسی را همراهی می‌کنند.

معاونان رئیس قوه قضائیه در مجتمع قضائی وحدت ارومیه حضور یافته و به مشکلات قضائی شهروندان رسیدگی خواهند کرد

بازدید رئیس قوه قضائیه از مجتمع فولاد ارومیه / رئیسی: تجهیز 85 درصدی امکانات و تاخیر در راه‌اندازی هیچ‌توجیهی ندارد‌ / ضرب‌الاجل 2 ماهه ‌برای افتتاح مجتمع

گروه استان‌ها ـ ‌رئیس قوه قضائیه در بازدید از مجتمع فولاد ارومیه گفت: تجهیز ۸۵درصدی امکانات و تأخیر در راه‌اندازی هیچ‌توجیهی ندارد‌.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ابتدای سفر خود به استان آذربایجان غربی، از مجتمع فولاد ارومیه بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت.

در جریان این بازدید که مسئولان استانی، سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ارومیه و نماینده بانک عامل نیز حضور داشتند، آیت‌الله رئیسی با اشاره به ضرورت تعجیل در راه‌اندازی این مجتمع تولیدی گفت: با عنایت به اینکه در این مجتمع تولیدی ماشین‌آلات و تجهیزات کامل مستقر شده و تجهیز 85درصدی امکانات صورت‌گرفته و تأخیر در راه‌اندازی آن هیچ گونه توجیهی ندارد و همه مسئولان و دست‌اندرکاران باید برای در مدار تولید قرار گرفتن این مجتمع، همه ظرفیت‌ها را به‌کار بگیرند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی مجتمع فولاد ارومیه عنوان کرد: طبق گفته سرمایه‌گذار، این واحد تولیدی ظرفیت اشتغالزایی برای 3 هزار نفر را دارد؛ بر همین مبنا با توجه به نیاز مبرم کشور به تمهید امکانات برای جهش تولید، ضروری است هرچه سریع‌تر با بهره‌گیری از نیروهای انسانی موجود در استان، نسبت به راه‌اندازی این مجتمع اقدامات مقتضی صورت گیرد.

بیشتر بخوانید

آیت‌الله رئیسی در ادامه ضمن استماع سخنان سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ارومیه، نماینده بانک و استاندار آذربایجان غربی، برای راه‌اندازی این واحد تولیدی، ضرب‌الاجل دوماهه تعیین کرد و گفت: بر مبنای قوانین موجود و دستورالعمل صادره، باید هرچه سریع‌تر مسائل مابین سرمایه‌گذار مجتمع فولاد ارومیه و بانک تسهیلات‌دهنده مرتفع شود و این واحد صنعتی ظرف دو ماه در مدار تولید و اشتغال قرار گیرد.

رئیس دستگاه قضا در ادامه تصریح کرد: در مسیر رفع مشکلات مجتمع فولاد ارومیه، دستگاه قضایی و دادگستری آذربایجان غربی نهایت مساعدت را به‌عمل خواهند آورد و رئیس دادگستری استان نیز در جلسات شورای اقتصاد مقاومتی، موضوع راه‌اندازی این مجتمع تولیدی را با جدیت دنبال خواهد کرد.

آیت‌الله رئیسی در پایان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تمرکز همه دستگاه‌ها برای تحقق جهش تولید گفت: امکانات فراهم‌آمده در مجتمع فولاد ارومیه یک سرمایه ملی محسوب می‌شود و هیچ‌گونه تأخیری در راه‌اندازی این واحد تولیدی جایز نیست.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار